8 травня 2015 року
Вшанування пам’яті студентів та працівників університету — учасників Другої світової війни
У рамках святкування 70-ої річниці Перемоги над нацизмом відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника студбатівцям, який є символом пам’яті про подвиг народу у найтяжчий період війни.
Церемонія відбулася за участю ветеранів війни, адміністрації університету на чолі з ректором, академіком В. С. Бакіровим, деканів факультетів, викладачів та студентів.
«В історії війни багато розділів та сторінок. Але була одна дуже яскрава і трагічна, її вписали харківські студенти, що на самому початку війни, залишивши навчальні аудиторії, пішли захищати свою Батьківщину. І сьогодні ми тут, щоб, у цей день пам’яті та примирення, за традицією, яка існує вже два десятки років, схилити наші голови у скорботі і покласти квіти», — зазначив В. С. Бакіров.
Від учасників бойових дій Другої світової війни з вітальним словом виступив головний метролог Науково-дослідної частини університету Г. С. Бенда, який розповів про свій фронтовий шлях в лавах партизанських загонів.
Окрім цього, делегація університету на чолі з ректором, академіком В. С. Бакіровим вшанувала пам’ять викладачів-учасників Другої світової війни покладанням квітів до їх могил. Серед них, зокрема, Герої Радянського Союзу К. М. Курячий, Д. А. Ушаков, В. Є. Канський, а також колишні ректори, які керували університетом у воєнний період.
Довідково. Пам’ятник бійцям студентських батальйонів встановлено біля головного корпусу Каразінського університету 28 жовтня 1999 року. Символічна споруда — пам’ять студбатівцям, які полягли в боях, захищаючи Батьківщину від ворогів — це шана героїчній молоді, символ самопожертви та готовності віддати усі свої сили і вміння за свободу народу.